Vzdělávací obsah a oblasti

Vzdělávací obsah je členěn do několika vzdělávacích oblastí respektujících přirozenou celistvost osobnosti dítěte.
Jejich obsahy se vzájemně prolínají, ovlivňují a podmiňují:

Dítě a jeho tělo
záměrem vzdělávání je stimulovat a podporovat růst a neurosvalový vývoj dítěte, podporovat jeho fyzickou pohodu, zlepšovat jeho tělesnou zdatnost, pohybové a manipulační dovednosti, učit je sebeobslužným dovednostem a vést je ke zdravým životním návykům.

Dílčí cíl - uvědomění si vlastního těla, rozvoj pohybových schopností, užívání všech smyslů, osvojení si praktických dovedností

Vzdělávací nabídka - lokomoční pohybové činnosti, manipulační činnosti, zdravotně zaměřené činnosti, smyslové a psychomotorické hry, činnosti relaxační a odpočinkové

Očekávané výstupy - zvládnout základní pohybové dovednosti, koordinovat lokomoci, ovládat koordinaci ruky a oka, zvládnout sebeobsluhu, rozlišovat, co prospívá zdraví

Dítě a jeho psychika
záměrem je podporovat duševní pohodu, psychickou zdatnost, rozvoj intelektu, řeči a jazyka, poznávacích procesů, jeho citů i vůle, povzbuzovat je v dalším rozvoji

Dílčí cíl -
- rozvoj řečových schopností a komunikativních dovedností
- rozvoj smyslového vnímání, posilování poznávacích citů
- získání citové samostatnosti, rozvoj schopnosti sebeovládání

Vzdělávací nabídka -
- artikulační, řečové a sluchové hry, samostatný slovní projev
- záměrné pozorování běžných objektů, smyslové hry, spontánní hra
- hry pro rozvoj vůle, estetické a tvůrčí aktivity, dramatické činnosti

Očekávané výstupy -
- správně vyslovovat, ovládat dech, vést rozhovor, formulovat otázky
- vědomě využívat všech smyslů, vést jednoduché úvahy, učit se podle pokynů
- uvědomovat si svou samostatnost, prožívat radost ze zvládnutého

Dítě a ten druhý
záměrem je podporovat utváření vztahů dítěte k jinému dítěti či dospělému, kultivovat a obohacovat jejich vzájemnou komunikaci a zajišťovat pohodu těchto vztahů.

Dílčí cíl - seznamovat s pravidly chování ve vztahu k druhému, posilování prosociálního chování, rozvoj kooperativních dovedností, ochrana osobního soukromí a bezpečí

Vzdělávací nabídka - sociální a interaktivní hry, kooperační činnosti, společná setkávání a naslouchání druhému, hry zaměřené na poznávání sociálního prostředí

Očekávané výstupy - navazovat kontakty, překonat stud, uvědomovat si svá práva, spolupracovat s ostatními, bránit se projevům násilí jiného dítěte, chovat se obezřetně při setkání s neznámými dětmi i dospělými

Dítě a společnost
záměrem je uvést dítě do společenství ostatních lidí a do pravidel soužití s ostatními, pomoci dítěti osvojit si potřebné dovednosti a umožnit mu aktivně se podílet na utváření pohody ve svém sociálním prostředí.

Dílčí cíl - poznávání pravidel společenského soužití, rozvoj schopnosti žít ve společenství ostatních lidí, vytvoření základů aktivních postojů ke světu.

Vzdělávací nabídka - běžné každodenní setkávání s pozitivními vzory chování, různorodé společné hry, tvůrčí činnosti slovesné, literární, výtvarné, dramatické a hudební.

Očekávané výstupy - pochopit, že každý má své společenství, začlenit se do třídy mezi své vrstevníky, vyjednávat s dětmi i dospělými, domluvit se na společném řešení
.

Dítě a svět
záměrem v environmentální oblasti je založit u dítěte povědomí o okolním světě a jeho dění, o vlivu člověka na životní prostředí.

Dílčí cíl - seznamování s místem a prostředím, ve kterém žije, pochopení změn způsobených lidskou činností, rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách.

Vzdělávací nabídka - přirozené pozorování blízkého prostředí a života v něm, hry a aktivity na téma dopravy, praktické užívání technických přístrojů, hraček a pomůcek.

Očekávané výstupy - orientovat se bezpečně ve známém prostředí, zvládat běžné činnosti, uvědomovat si nebezpečí se kterým se může ve svém okolí setkat, vnímat, že svět má svůj řád.

do mateřské školy pro školní rok 2022/2023
* do všech 3 našich mateřský škol bude v MŠ Rosenbauma 622 Kladno 3 - Dubí
12. a 13. 5. 2022 (čtvrtek, pátek).

Čtvrtek od 7:00 do 18:00 hodin, pátek od 7:00 do 17:00 hodin.
Akce v MŠ

9.září 2021 - dopoledne v 37.MŠ - DEN PRO DĚTI S KLAUNEM- představení + soutěže s odměnou -sponzoruje Rezidence Kladno s. r. o.

15.září 2021 - dopoledne v MŠ Dříň - DEN PEO DĚTI S KLAUNEM - představení + soutěže s odměnou -sponzoruje Rezidence Kladno s. r. o.

22.září 2021 - dopoledne v 8.MŠ - DEN PRO DĚTI S KLAUNEM - představení + soutěže s odměnou -sponzoruje Rezidence Kladno s. r. o.

27. října 2021 - LAMPIÓNOVÝ PRUVOD - všechny 3 školky, začátek v 18:00 u "Nové" školky v Dubí

12.listopadu 2021 - INDIÁNSKÉ PŘÍBĚHY , divadélko ONDŘEJ

3.12.2021 - Mikulášská nadílka

5.ledna 2022 - Brémští cirkusanti - aneb recyklovaná pohádka - DIVADÉLKO ŠAPITO

10.02.2022 Do první třídy bez obav - přednáška

3. března 2022 - Malenka - muzikál - DIVADÉLKO ONDŘEJ

12.04.2022 - Zachraň kamaráda - Projektový den.
Seznámení s první pomocí a situacemi ohrožujícími život. Formou hry se děti seznámí jak postupovat v daných situacích.

13.04.2022 - Zachraň kamaráda - Projektový den.

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ - Slapy - 23.- 28.5. 2022

pro školní rok 2021/22

Vánoční prázdniny : 23.prosinec 2021 - 2.leden 2022

Pololetní prázdniny: 14.únor - 20. únor 2022