Aktuality Dříň

Vážení rodiče, milé děti!

Zdravíme vás a těšíme se až se zase opět ve zdraví a plné síle sejdeme.
Protože čas nástupu do základní školy se blíží, rády bychom vám poradily, co s dětmi procvičovat a čím se zabavit. Jsou to činnosti, které s dětmi děláme během celého dne ve školce.

- Každý den si s dětmi hodně povídejte.
- Opakujete s dětmi adresu, barvy, tvary, trénuje kličku (mašličku), číselnou řadu (kolik je pastelek, kostek.....), také dětem každý den čtěte a trvejte na následném převyprávění celou větou.
- Různými hrami trénuje pozornost (co zmizelo mezi hračkami?).
- Najdi tvary a barvy v přírodě, doma.
- Vyprávějte a nechte děti nakreslit, co je zaujalo na procházce, pohádce, filmu.....
- Zkuste si najít na internetu nebo v knize nějakou jarní báseň nebo píseň a naučte se jí, trénujete paměť, kdo to z rodiny umí první?

Můžete se inspirovat na stránkách Pinterest, kde najdete jak básničky, omalovánky a grafické listy.

Naše zlatíčka,

také bych chtěla vyhlásit soutěž naší školky - "Nakresli nebo vyrob to, na co se nejvíc těšíš ve školce". Pak popros rodiče, ať práci vyfotografují a pošlou emailem na adresu naší školky
/msdrin@seznam.cz/. Obrázky budeme vystavovat na stránkách školky, a tak o sobě budeme stále vědět.

Užívejte si v této neklidné době společné chvíle, opatrujte se, ven choďte v roušce a vězte, že bude líp!!!!!!!

Vaše školka

První obrázek nám poslala Nikolka! Moc děkujeme!

Dnes nám poslal dva obrázky Tomášek! Na prvním je želva v létě a na druhém děti dovádějící v bazénu